česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání

Autonomní region Guangxi

Autonomní region Guangxi (Kuang-si)

Čínský název  广西壮族自治区

Velikost: 236 700 km2

Počet obyvatel: 56 miliónů

Hlavní město: Nanning

Klimatické podmínky: subtropické, monzun

 

 

Guangxi  (Kuang-si), oficiálně Čuangská autonomní oblast Kuang-si, je od roku 1958 autonomní oblastí Čínské lidové republiky v jižní Číně. Hlavním městem je Nanning. Guangxi leží při hranici s Vietnamem a z jihu má přístup k Jihočínskému moři, konkrétně k Tonkinskému zálivu. V Guangxi celkem žije na 12 minorit, z nichž mezi nejpočetnější patří příslušníci národnostní menšiny Zhuang (Čuang), čítající asi 15 milionů obyvatel. Mezi další menšiny patří příslušníci etnika Yao a Miao či Iové. Guangxi, ve srovnání s ostatními, je stále spíše méně ekonomicky rozvinutý region.

Kromě velkých měst, jako jsou hlavní město Nanning nebo mnohem známější a turisticky atraktivní Guilin (Kuej-lin) - krajina homolovitých a kuželovitých hor vyrůstajících z  hladiny řeky Li – patří mezi další turisticky významná místa hornatý region Lung-šeng. Zde místní osadníci nadále udržují starobylé zvyky a obdělávají svá terasová pole tradičním způsobem. Provincií protéká řada řek, z nichž většina jsou přítoky do povodí Si-ťiang, neboli Západní řeky.

V Guangxi se hojně pěstuje rýže, batáty a podzemnice olejná, Kuang-si je také největším producentem kenafu a badyánu. Rozsáhlá je těžba dřeva a nacházejí se zde i manganové a bauxitové doly. Důležitým přístavem je Pej-chaj, v jehož okolí byla zřízena zvláštní ekonomická zóna.

 

Další turistické informace lze nalézt na:

https://www.travelchinaguide.com/cityguides/guangxi/