česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání

Provincie Guizhou

Provincie Guizhou (Kuej-čou)

Čínský název  贵州省

Velikost: 176 200 km2

Počet obyvatel: 36 miliónů

Hlavní město: Guiyang

Klimatické podmínky: subtropické monzun

 

 

Guizhou (Kuej-čou) je provincie Čínské lidové republiky v jihozápadní Číně. Jedná se v rámci Číny o relativně ekonomicky méně rozvinutou provincii, která je ale bohatá na nerostné, kulturní a environmentální zdroje. Hlavním městem provincie je Guiyang, - moderní čínské velkoměsto, ve kterém se ale bohužel dochovalo jen málo původních památek. Mezi další významná města provincie patří Zunyi, Bijie či Liu Panshui.

I provincii Guizhou obývá řada národnostních menšin, celkově jich tu je 18, a je zde i celá řada přírodních atrakcí. Mezi nejznámější z nich patří vodopád Huangguoshu (vodopád Žlutých plodů), který je druhý největší v Číně a dosahuje šířky až 101 m.  Vodopád se nachází v rozsáhlé krasové oblasti a jedna z menších jeskyní, tzv. jeskyně Vodního závěsu, se nachází přímo za vodní stěnou vodopádu. Nádhernou přírodu lze nalézt i u jezera Caohai, kde hnízdí i řada ohrožených druhů ptáků.

Podobně jako i v jiných provinciích také Guizhou produkuje „Baijou“ což je tradiční čínská pálenka, kterou lze nalézt napříč celou Čínou. Ta z Guizhou, která se jmenuje Maotai by ale, dle čínských znalců, měla patřit mezi tu nejlepší „Baijou“ v rámci Číny vůbec.

 

Další turistické informace lze nalézt na:

https://www.travelchinaguide.com/cityguides/guizhou/