česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Opatření v souvislosti s šířením koronaviru na americkém Středozápadě

Generální konzulát ČR v Chicagu k tématu šíření koronaviru a onemocnění COVID-19 na Středozápadě USA předkládá informace, s nimiž byl obeznámen a které mohou ovlivnit krajany a cestovatele z ČR.

Zdroje informací

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům z ČR do ciziny registraci v aplikaci DROZD .  Informace pro cestovatele z ČR do ciziny o vývoji situace spojené s koronavirem publikuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR na zvláštní webové stránce

Tematické informace o COVID-19 na celém území USA pro občany ČR shrnuje velvyslanectví ČR ve Washingtonu.  Prvotním zdrojem oficiálním informací o COVID-19 v USA je portál CDC  (Centra pro kontrolu a prevenci chorob, Centers for Disease Control and Prevention).

Cestovatelé do oblasti Středozápadu USA by měli v prvé řadě dodržovat zásady osobní hygieny a obstarat si osobní ochranné prostředky (antibakteriální gely, rukavice, resp. v případě vlastního nachlazení roušky) Vzhledem k poklesu zájmu o cestování v důsledku obav z koronaviru letečtí dopravci přistupují operativně k rušení letů. Doporučujeme cestovatelům krátce před nástupem cesty u letecké společnosti ověřit, zda nedojde ke zrušení návazných letů, popř. doporučujeme letenku změnit tak, aby obsahovala jen potvrzené lety až do cílové destinace.

Byly zrušeny zápasy NHL, NFL, NBA a baseballová sezóna v tento okamžik začne o dva týdny později.

 

Odkazy na webové stránky s informacemi o koronaviru v jednotlivých státech:

Illinois, Indiana, Iowa, Jižní Dakota,  Kansas, Michigan, Minnesota, MissouriNebraska, Ohio, Severní Dakota, Wisconsin

přílohy

Dopis starostky Chicaga spoluobčanům 108 KB PDF (Acrobat dokument) 12.3.2020

Dopis starostky Chicaga spoluobčanům 182 KB PDF (Acrobat dokument) 12.3.2020