česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Sís
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Webinar k nové knize Petra Síse: "Nicky & Vera: A Quiet Hero of the Holocaust and the Children He Rescued"

Dne 23. února 2021 se v 18.00 uskuteční virtuální akce University of Chicago ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v Chicagu s názvem " CEERES of Voices : Peter Sís - Nicky & Vera"

 

Petr Sís vystoupí ve společnosti svého hosta, paní Elizabeth Pick, která byla jedním ze 669 dětí, které se díky Siru Nicholasi Wintonovi dostaly z Československa do Londýna. 

 

Registrovat na akci se můžete ZDE

 

Petr Sís

Petr Sís

 

V měsíci lednu 2021 se  při příležitosti vydání nové knihy Petra Síse uskutečnily tři virtuální akce v knihkupectví v New Yorku, Houstonu, TX, a Washingtonu, DC. Kniha vyjde v USA .

Petr Sís je mezinárodně uznávaný ilustrátor, spisovatel a filmař. Narodil se v Brně a studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a na Royal College of Art v Londýně. Jeho knihy Starry Messenger: Galileo GalileiTibet Through the Red Box, and The Wall: Growing Up Behind the Iron Curtain mu přinesly ocenění Americké knihovnické asociace Caldecott Honor Books. The Wall: Growing Up Behind the Iron Curtain navíc získala cenu Robert F. Sibert Medal pro významnou informativní knihu pro mladé čtenáře. Sedm jeho knih se objevilo na seznamu nejlepších ilustrovaných knih publikovaným The New York Times. 

Petr Sís se stal prvním ilustrátorem dětských knih, kterému bylo uděleno prestižní MacArthur Fellowship. V roce 2012 obržel cenu Hanse Christiana Andersena za celoživotní dílo - tato cena je nejvyšším mezinárodním oceněním v oblasti knih pro děti. Petr Sís žije ve městě Irvington, New York.