česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: internet
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká společnost SilentLab na veletrhu NeoCon

Česká společnost SilentLab vystavovala v červnu 2019 s podporou  kanceláře CzechTrade a generálního konzulátu v Chicagu své unikátní mikrokanceláře, které nedávno získaly nejprestižnější mezinárodní designové ocenění Red Dot Design Awards 2019 v kategorii produktový design, poprvé v USA na veletrhu NeoCon. Veletrh NeoCon je vůbec největším veletrhem průmyslového designu v USA se zaměřením na kancelářský nábytek a průmyslový design.

 

Společnost SilentLab vznikla v roce 2015 a již zhruba po roce představila svůj první akustický koncept minikanceláře Micro Office, který úspěšně prezentovala mimo jiné na veletrhu v Německu. Díky této úspěšné prezentaci a skutečnosti, že společnost kombinuje jedinečným způsobem prodej svých technologicky vyspělých akustických řešení s poradenskou činností nabízející komplexní východisko z problémů souvisejících s hlukem, dostaly se rychle jejich výrobky do kanceláří řady významných světových společností.

Akustické řešení kancelářských prostor, které je především v Německu a skandinávských zemích již delší dobu běžnou součástí jejich projektování, se postupně prosazuje i v České republice. „Po třech letech, co SilentLab funguje, se změnila atmosféra na trhu. Firmy začínají více přemýšlet o akustice i proto, že je na trhu práce obrovský tlak a potřebují si zaměstnance udržet, proto hledají cesty, jak jim nabízet vyšší komfort.“ říká J. Vendl, spolumajitel firmy. J. Kaňka, spolumajitel firmy, ještě dodává „Tento trend se postupně přelévá z Evropy, která je v tomto oboru světovým lídrem, postupně také do USA. Věřím tomu, že tento trend nabízí dobrou perspektivu prosadit se i na trhu USA i naší firmě. Plánujeme proto účast na veletrhu NeoCon i v roce 2020, v mezidobí budeme intenzivně pracovat s kontakty, které se nám zde podařilo získat v letošním roce“.

Optimálním místem prezentace moderních trendů kancelářského vybavení a nábytku v USA je právě každoroční veletrh NeoCon v Chicagu zaměřený na průmyslový design. SilentLab zde prezentovala své vlajkové produkty mikrokanceláří, modely Microoffice Uniq a Cubiq. Microoffice Uniq má navíc originální prosklenou střechu, díky níž proudí dovnitř denní světlo. V nabídce SilentLab tak nalezneme zmiňované odhlučněné mikrokanceláře, stěnové obklady, paravány či jiný akustický nábytek. Zaměstnanci kanceláří vybavených těmito produkty jsou prý šťastnější a produktivnější. Klid na práci šetří jejich zdraví a zaměstnavatelům snižuje náklady.

Pro SilentLab se jednalo o vůbec první prezentaci mimo Evropu a dle pozitivních reakcí z veletrhu od potenciálních amerických partnerů (zástupci architektonických kanceláří či firem zabývající se zařizováním kanceláří) zde příležitosti rozhodně existují a jsou nemalé.

Jedním z nejčastěji zmiňovaných trendů v souvislosti s kancelářským designem v USA je právě ústup od tradičních oddělených kanceláří vedoucích pracovníků a jejich přesun do sdílených společných kancelářských prostor s ostatními firemními zaměstnanci. Vyvstává tak problém omezeného zvukového komfortu a s tím souvisejícího omezení soustředění při přijímání zásadních manažerských rozhodnutí a hluku při důležitých hovorech. Takovým řešením jsou právě mobilní mikrokanceláře umístěné do stávajících kancelářských prostor uzpůsobené pro rychlé porady či telefonáty. Tyto mobilní mikrokanceláře mají být určeny nejen pro jednotlivce, ale i pro deset a více osob, a mají být plně flexibilní svou velikostí a vybavením.

V roce 2020 se veletrh Neocon uskuteční opět v Chicagu v termínu od 8. do 10. června a můžeme vřele doporučit účast i dalším českým firmám. S případnou účastí na veletrhu pomohou kolegové přímo z kanceláře CzechTrade v Chicagu ve spolupráci s generálním konzulátem. Více informací naleznete na webové stránce NeoCon.

 

Tomáš Trnka, Generální konzulát České republiky v Chicagu

Galerie


NeoCon