по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva předsedy vlády ČR B. Sobotky v Moldavské republice

Ve dnech 9. – 10.6.2016 uskutečnil předseda vlády ČR B. Sobotka oficiální návštěvu v Moldavské republice.

Členem oficiální delegace byl rovněž ministr průmyslu a obchodu J. Mládek, delegaci doprovázela také patnáctičlenná podnikatelská mise. V průběhu návštěvy se premiér B. Sobotka setkal se svým protějškem P. Filipem, s prezidentem republiky N. Timoftim a s předsedou parlamentu A. Candu.

Obě strany pozitivně hodnotily stávající úroveň bilaterálních vztahů, zdůrazněna byla potřeba rozvíjet obchodně-ekonomickou spolupráci. Moldavská strana vysoce ocenila podporu, které se jí dostává od ČR jak ve formě rozvojové spolupráce, tak i v rámci procesu evropské integrace. V průběhu návštěvy byla podepsána dvě memoranda v oblasti rozvojové spolupráce – Memorandum o porozumění mezi ČRA a Ministerstvem zemědělství a potravinářského průmyslu MD o rozvoji ekologického zemědělství v Moldavské republice a Memorandum o porozumění mezi ČRA a Ministerstvem regionálního rozvoje stavebnictví.

Samostatné jednání proběhlo mezi ministrem průmyslu a obchodu J. Mládkem a ministrem hospodářství MD O. Calmicem, v jehož rámci byly diskutovány konkrétní možnosti spolupráce a organizace mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci.