по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky vstupu na území Moldavska

Níže naleznete informace týkající se podmínek vstupu na území Moldavska
 

 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje MZV i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Důvodem jsou rozsáhlá restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a výrazné komplikace v dopravě.

Aktuální pravidla pro vycestování z ČR do zahraničí a otevřené hraniční přechody ČR naleznete na stránkách ministerstva vnitra ČR:  https://www.mvcr.cz

 

 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Do 30. 6. 2020 jsou hranice  Moldavska uzavřené pro cizince  s výjimkou násůledujcících kategorií:   řidiči podílející se na přepravě zboží nebo osob,  některé cesty za pracovním účelem,  vstup za účelem tranzitu včetně  repatriovaných osob či cesta za účelem zdravotního ošetření. V případech hodných zvláštního zřetele je možné požádat o vydání zvláštního  povolení.  Do země mohou vedle navracejících se moldavských občanů, dále vstupovat i  osoby bez státní příslušnosti a osoby s povolením k pobytu na území Moldavska.

 

3. DOPRAVA:

Na dobu do 30. 6. 2020 došlo k pozastavení mezinárodní pravidelné  letecké dopravy. Od 26.5. začaly fungovat některé  mezinárodní autobusové nebo vlakové spoje.

 

4. OPATŘENÍ:

Uzavřeny jsou školy,  restaurace, sportovní a kulturní instituce. Od 27. 4. mohou být otevřené  všechny obchody s výjimkou nákupních center (předpokládá se jejich otevření od 8. června). Hotely a restaurace by měly začít fungovat od 15. června.  Je omezen počet osob, které se mohou setkávat za různým účelem.  

 

 

 

 

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

 

Pohotovostní linky velvyslanectví ČR v Kišiněvě:

+37379707999

+37360080806

 

Úřad vlády Moldavska: https://gov.md

 

Ministerstvo zdravotnictví: https://msmps.gov.md

 

Úřad pro migraci a azyl: https://bma.gov.md

 

Pohraniční policie: http://www.border.gov.md

 

V případě zdravotních problémů v Moldavsku je možné se obrátit na místní číslo pohotovostní služby 112 (s operátorem je možné komunikovat rumunsky, rusky, anglicky).