по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Arnika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika financuje projekt zaměřený na ochranu životního prostředí na obou březích Dněstru.

Koncem roku 2020 se česká nezisková organizace Arnika vydala do Moldavska, aby se podělila o zkušenosti České republiky s řízením vodních zdrojů. Předávání zkušeností bylo zaměřeno na nezbytnou transformaci zemědělství, prevenci postupné eroze a degradace půdy nebo na způsoby, jak se vyhnout nebezpečným povodním a suchu.

Česká republika má velké zkušenosti v oblasti hospodaří s vodními zdroji, podobnosti s Moldavskem jsou dány podobnou povahou krajiny a struktury zemědělství.

Během své cesty navštívili představitelé Arnika a Eco-TIRAS vesnici Budesti, kde na podzim proběhla výsadba stromů. Dále navštívili Dubasari a Dolní Dněstr, kde byly řešeny nebezpečné dopady přehrad a vodních elektráren. Na tiskových konferencích byla představena nová publikace „Jak porozumět rámcové směrnici EU o vodě a jak může pomoci zlepšit životní prostředí“.

„Ochrana řek před škodlivými stavbami, přijetí opatření k prevenci extrémního sucha a povodní, úspěšné hospodaření s vodou, ale také zajištění přístupu k informacím o životním prostředí a vytváření sítí mezi nevládními organizacemi na obou březích řeky Dněstr jsou klíčové na cestě k lepšímu stav životního prostředí a zemědělství v Moldavsku, “vysvětluje Marketa Dosoudilova, jedna z členů projektového týmu z Arniky.

http://https://english.arnika.org/news/together-in-protecting-water-resources-arnika-s-mission-to-moldova