по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Projekt financovaný Českou republikou (České velvyslanectví v Kišiněvě)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika pokračuje v pomoci Moldavsku a zahajuje nový projekt podpory farmářů

Tento týden byla podepsána smlouva mezi Českou Republikou a moldavskou organizací Public Association Katalyst. Smlouva se týká realizace projektu zaměřeného na podporu malých zemědělců v okrese Criuleni, hodnota projektu je 20 000 EUR.

Projekt se zaměřuje na podporu malých farmářů, kteří hospodaří na pozemcích okolo jednoho hektaru. Cílovou skupinou jsou drobní zemědělci a zpracovatelé z okresů Criuleni a zejména z obce Riscova a sousedních obcí. Farmáři jsou velmi zranitelní z důvodů výkyvů počasí a změnám klimatu. Zvýšení výnosů prostřednictvím kvalitního zpracování své produkce však vyžaduje velké investice, ke kterým jednotliví farmáři nemají přístup. Proto byl založen zemědělsko-potravinářský podnikatelský inkubátor, kde mohou farmáři sdílet vybavení, využívat poradenských služeb a prostřednictví školení získávat zvyšovat své kapacity.

V rámci projektu dojde k podpoře zemědělsko-potravinářského inkubátoru a farmářů s cílem zvýšit výnosy farmářů a jejich přístup na trhy. Zemědělci se zúčastní školení v o moderních zemědělských a zpracovatelských postupech, získají přístup ke sdílené infrastruktuře pro skladování a zpracování produkce a budou podpořeny společné marketingové aktivity s cílem zvýšit zisky z prodeje zemědělské produkce.