по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní ukončení projektu podpory občanské společnosti v Moldavsku

Dne 19. září 2022 proběhla závěrečná koference projektu „Rozvoj komunitních organizací jako aktérů dobré správy věci veřejných v Moldavsku a Gruzii”, který realizovala česká nezisková organizace Člověk v tísni. Projekt byl financován z prostředku EU a České republiky.
 

Posilování občanské společnosti je vnímáno jako nutná podmínka pro zlepšení celkové situace Moldavska. Projekt je součástí většího projektu „Aktéři občanské společnosti jako hybatelé změn v Arménii, Ázerbájdžánu, Gruzii a Moldavsku“, který financuje EU. Celkovým záměrem projektu je posílit roli organizací občanské společnosti jako legitimního, inkluzivního a důvěryhodného partnera demokratizačního procesu a zvýšit odpovědnost a účinnost fungování těchto organizací.

Aktivity byly zaměřeny na budování kapacit neziskových organizací, které byly podpořeny i finančními granty. Probíhaly iniciativy zaměřené na advokacii, zapojení organizací občanské společnosti do politického dialogu a jejich propojování se soukromým sektorem. Organizace občanské společnosti získaly plány organizačního rozvoje, zúčastnily se odborných školení a soutěžily o granty cílené na posílení občanské angažovanosti.

 

Projekt podpory občanské společnosti v Moldavsku

Projekt podpory občanské společnosti v Moldavsku