česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CoE
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika podepsala s Rozvojovou bankou Rady Evropy (CEB) další grantovou dohodu na příspěvek ve výši 1 200 000 Kč (cca 45 000 EUR) do Regionálního programu bydlení (RPB)

Grantová dohoda byla podepsána dne 17. prosince 2020 velvyslancem Emilem Rufferem, stálým představitelem České republiky při Radě Evropy, a panem Rolfem Wenzelem, guvernérem CEB. Jedná se již o druhý příspěvek České republiky do tohoto programu a lze jej použít pro opatření k zajištění udržitelnosti, jakožto doplňující investice do infrastruktury prováděné v rámci RPB a pro vybrané komunikační aktivity.

Velvyslanec Emil Ruffer uvedl: „Česká republika velmi oceňuje úspěch Regionálního programu bydlení při zajišťování bydlení zranitelným vysídleným osobám. Program přispívá k budování udržitelných komunit v zúčastněných zemích. Spolupráce s regionem Západního Balkánu a jeho podpora je dlouhodobou prioritou české zahraniční politiky a RPB hraje důležitou roli v širším kontextu usmíření a mírového soužití různých komunit.“

Guvernér CEB Rolf Wenzel uvedl: „Dárci jsou pro CEB klíčovými partnery. Granty, které svěřují bance, bez ohledu na velikost, umožňují realizaci sociálních projektů. V této souvislosti srdečně vítáme tento další příspěvek RPB, protože potvrzuje setrvalý závazek České republiky vůči tomuto programu a obecně vůči sociálnímu mandátu CEB “.