česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SM Štrasburk
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Činnost Výboru poradců pro mezinárodní právo Rady Evropy představena v OSN

Dne 31. října 2019 uspořádala Stálá mise České republiky v New Yorku za podpory Rady Evropy seminář v sídle OSN v New Yorku na téma „Přínos Výboru poradců pro mezinárodní právo veřejné (CAHDI) mezinárodněprávní praxi“

Na semináři vystoupil ředitel mezinárodněprávního odboru MZV a současně předseda CAHDI Petr Válek, předseda Komise pro mezinárodní právo prof. Pavel Šturma a stálý představitel ČR při Radě Evropy velvyslanec Emil Ruffer. Seminář moderoval Jörg Polakiewicz, hlavní právní poradce Rady Evropy.

Ředitel Válek představil aktivity CAHDI a konkrétní výsledky činnosti výboru v podobě odborných publikací jako například „The CAHDI Contribution to the Development of Public International Law: Achievements and Future Challenges“. Profesor Šturma se ve své prezentaci zaměřil na spolupráci mezi Komisí pro mezinárodní právo a CAHDI. Velvyslanec Ruffer na závěr poskytl plné konferenční místnosti praktické informace o možnosti získat pozorovatelský status při CAHDI pro mimoevropské členské státy OSN. Do následné diskuze se zapojila řada států, které vyjádřily podporu činnosti CAHDI, jenž tvoří širokou síť právních poradců a významně tak přispívá k rozvoji mezinárodního práva. 

Představení činnosti CAHDI v OSN

Představení činnosti CAHDI v OSN