česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SM Štrasburk
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Esejistická soutěž - Rada Evropy si letos připomíná 70 let od svého vzniku

Na rok 2019 připadá 70. výročí vzniku Rady Evropy coby nejstarší evropské politické organizace zabývající se podporou demokracie, lidských práv a právního státu. Klíčovým momentem pro vznik organizace bylo podepsání Statutu Rady Evropy (tzv. Londýnská smlouva) v Londýně 5. května 1949. Tehdy 10 zakládajících států zvolilo sídlem Rady Evropy symbolicky Štrasburk, při hranicích Francie s Německem. 

 

Nová webová stránka www.coe.int/70 představuje mimo jiné historickou časovou osu Rady Evropy, podrobnosti o úspěších organizace a jejich dopadech mimo Evropu, stejně jako zpravodajský prostor, který informuje návštěvníky o událostech týkajících se 70. výročí. Stránka představuje osobnosti z historie Rady Evropy, obsahuje virtuální prohlídky budov Rady Evropy a detaily soutěžních akcí k 70. výročí (esejistická a fotografická soutěž). 

Jednou z akcí k 70. výročí Rady Evropy je esejistická soutěž pro mladé, kterou na základě zadání Rady Evropy vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí. Podrobnější informace v odkazu či přiložených souborech.  

V rámci akcí k 70. výročí připravila Rada Evropy na Instagramu fotosoutěž. Podrobnější informace v českém jazyce jsou k dispozici zde .

 

 

 

 

 

přílohy

Vyhlášení esejistické soutěže 70 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 26.2.2019

Prohlášení o autorství 14 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 26.2.2019

Souhlas se zpracováním osobních údajů 20 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 26.2.2019