english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Upozornění: Od 26. 1. 2021 bude povinné předložení negativního výsledku PCR testu ještě před odletem do USA.

Dne 12. ledna 2021 americký Úřad pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydal nařízení, dle něhož bude vyžadováno předložení negativního výsledku testu na přítomnost SARS-CoV-2 nebo lékařské dokumentace o tom, že prodělali COVID- 19 a jsou bez příznaků od všech cestujících vstupujících letecky na území USA.
 

Test musí být proveden nejpozději tři dny před nástupem cesty a jeho výsledek bude muset být předložen letecké společnosti ještě před odletem do USA.

Nařízení nabyde účinnosti v úterý 26. ledna 2021.

Příslušný článek zveřejněný na portálu CDC je k dispozici v odkazu: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

I nadále bude platit doporučení CDC nechat se ještě jednou testovat mezi 3. a 5. dnem po příletu a současně zůstat doma 7 dnů po příletu. Podrobnosti v tomto ohledu jsou uvedeny v článku After You Travel Internationally.

Rovněž tak stále platí, že občan ČR nemůže cestovat do USA, pokud v posledních 14 dnech fyzicky pobýval na území států schengenského prostoru, Velké Británie, Irska, Brazílie, ČLR a Íránu.