english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

UPOZORNĚNÍ

NEW YORK CITY zavádí od 17. 8. 2021 možnost  vstupu do restaurací, divadel, kin, na sportovní, kulturní a některé další akce, které se konají ve vnitřních prostorách, pouze pro očkované proti onemocnění COVID 19.
 

Povinné očkování se týká vstupu do vnitřních prostor, pokud se jedná o jakékoliv kulturní, volnočasové a sportovní akce a rovněž do prostor, ve kterých jsou poskytovány služby spojené s konzumací jídla a nápojů. V uvedených případech nelze očkování nahradit jinou alternativou (například COVID TEST).

Naopak povinné očkování se netýká např. pobytu na pracovišti, obchodních prostor, nemocničních zařízení, letišť atd. Z povinného očkování jsou dále vyjmuty např. děti mladší 12 let.

Je uznáváno očkování vakcínami schválenými WHO a Food and Drug Administration USA, tj. např. AstraZeneca, Pfizer, Johnson and Johnson, a to i pro očkované mimo USA. Osoby očkované  mimo USA  se mohou prokázat oficiálním certifikátem o provedeném očkování v listinné podobě.  Doklad o očkování je rovněž možné nahrát do mobilní aplikace NYC COVID Safe App.

Očkovací certifikát musí obsahovat:

Jméno a příjmení

Datum narození

Název vakcíny

Datum očkování

Místo provedení očkování

 

 

Více informací naleznete na webových stránkách NYC Counsel to Mayor:

Defeat Delta: Mayor de Blasio Announces Key to NYC Vaccination Mandate Will Begin Tomorrow, August 1 | City of New York

Emergency Executive Order 225 | City of New York (nyc.gov)

covid-19-key-to-nyc-faq.pdf