english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve čtvrtek 7. října a v pátek 8. října 2021.

Informace pro voliče, kteří hodlají volit v zahraničí.

 

Prezident republiky vyhlásil svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb., volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu a stanovil dny jejich konání na pátek 8. října 2021 a sobotu 9. října 2021. Mimo území České republiky budou volby probíhat na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí, s výjimkou honorárních konzulátů.

Vzhledem k časovému posunu se dle § 1 odst. 5 písm. a) zákona uskuteční hlasování na zastupitelských úřadech ČR na území USA ve čtvrtek 7. října a v pátek 8. října 2021.

Hlasování bude probíhat vždy od 14.00 do 21.00 hodin místního času.
Hlasování bude umožněno voličům zapsaným do zvláštního seznamu voličů vedeného zdejším zastupitelským úřadem, a dále voličům, kteří předloží voličský průkaz.
Každý volič bude povinen před hlasováním předložit doklad prokazující jeho totožnost a státní občanství ČR.


Státní volební komise dne 7. ledna 2021 určila losem podle § 8 odst. 2 písm. i) zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky ÚSTECKÝ KRAJ krajem, kterému budou při volbách do Poslanecké sněmovny podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí.
Podrobné informace o volbách do Poslanecké sněmovny naleznete na webové stránce Ministerstva vnitra ČR. Zde je ke stažení rozhodnutí prezidenta republiky i úplný harmonogram úkolů a lhůt, které s volbami souvisejí.