english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České startupty se mohou v Buffalu ucházet o milionovou investici

Hegemonii města New York v oblasti podmínek pro technologické firmy se snaží nabourat další města na východním pobřeží USA. Kromě v tomto ohledu poměrně úspěšného Pittsbughu projevuje čím dál větší iniciativu město Buffalo, které s podporou guvernéra státu New York vypisuje soutěž pro startupy 43North, jejíž vítěz získá investici ve výši milionu amerických dolarů, roční pobyt v akcelerátoru a daňové úlevy na 10 let.

Soutěž 43North je určena jak domácím tak zahraničním startupům v rané fázi vývoje a je součástí iniciativy guvernéra státu New York Andrew Cuoma Buffalo Billion. Po tříkolovém výběru bude nejlepších 20 startupů pozváno na finálový pitch event, nejlepší startup získá investici ve výši 1 milionu dolarů, dalších 7 firem pak investici ve výši 500.000 dolarů. Všichni ocenění pak rovněž získají roční bezplatný nájem kancelářských prostor v Buffalu či budou moci čerpat zajímavé daňové pobídky. Podmínkou je přesun CEO a minimálně 50 % kmenových zaměstnanců do Buffala. Úplné podmínky účasti v soutěži jsou k dispozici na jejích webových stránkách, stejně jako přihlašovací formulář. Termín podání přihlášek je 8. července 2019.

Zájem amerických investorů do rizikového kapitálu o finanční vstup do startupů má silně rostoucí trend, rok 2018 přinesl podle PitchBook NVCA Venture Monitor rekordní objem 132,1 mld. USD uskutečněných investic, co představuje nárůst o takřka 60 % oproti roku 2017. Oblast New Yorku se přitom s 30% podílem na tomto čísle řadí na špičku oblastí USA nejvhodnějším k zisku investic.

Generální konzulát ČR v New Yorku se dlouhodobě věnuje podpoře vstupu českých technologických startupů na americký trh, mimo jiné již tradičním Czech Startup Weekem. Díky projektu CzechAccelerator se Česká republika řadí mezi 4 nejaktivnější státy z hlediska národní podpory startupům v New Yorku (spolu s Německem, Kanadou a Izraelem). Tématu technologických startupů je věnována i samostatná sekce na webových stránkách konzulátu.

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku