english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vlastní pavilon ČR na konferenci Tech Crunch Disrupt

Celkem pět českých startupů se letos zúčastnilo ikonické konference TechCrunch Disrupt v New Yorku, kde představily potenciálním investorům a klientům své inovativní produkty. Čtyři z českých účastníků se konference zúčastnili díky programu CzechDemo a po skončení TechCrunch Disrupt absolvovali nabitý program připravený generálním konzulátem díky podpoře z projektu ekonomické diplomacie.
 

Český pavilon byl ve středu 17. května na konferenci TechCrunch Disrupt NY 2017 nepřehlédnutelný díky českým startupům Actijoy, Incomaker, Viagoood a XTND. Českou stopu na konferenci podtrhla ještě další separátní účast českého startupu SlidesLive v rámci Startup Alley. České společnosti měly díky účasti na konferenci možnost nejen potkat řadu potenciálních investorů, jejichž vstup by mohl vést k rychlejšímu uvedení jejich produktů na trh, ale rovněž potkat zakladatele jiných startupů či zástupce akcelerátorů a inkubátorů působících na východním pobřeží USA. Český pavilon navštívil v průběhu konference rovněž náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek, který ocenil vysokou inovativnost prezentovaných produktů českých společností.

Díky projektu ekonomické diplomacie administrovaného generálním konzulátem absolvovaly české společnosti ještě před vlastním příjezdem do New Yorku sérii e-školení od vybraných odborníků na marketing, zisk kapitálu a dalších dovedností, které během tzv. „pitchů“ (prezentací) svých produktů investorům či klientům následně měly české společnosti možnost využít v praxi. Po vlastní účasti na konferenci TechCrunch Disrupt měly startupy ve zbytku týdne možnost prezentovat své produkty před zástupci významných investorů do rizikového kapitálu (Venture Capital) během schůzek, které generální konzulát připravil ve spolupráci s partnerem VentureOut (schůzky se zástupci VCs z Rubicon Venture Capital, Scout Ventures či Brand Foundry). Další schůzky se zástupci daňových, imigračních či PR odborníků měly za cíl ulehčit českým startupům případný budoucí vstup na americký trh.

Partner VentureOut zorganizoval 18. května rovněž tematickou Czech Tech Pitch Night, během níž prezentovaly české startupy své produkty před panelem složeným z investorů a před početným publikem. Součástí týdenního programu byla i účast českých startupů na společenské akci nově vznikající platformy European Network sdružující vládní agentury věnující se prostředí startupů v New Yorku, během níž měli čeští zástupci možnost získat další cenné kontakty.

„New York patří spolu se slavným Silicon Valley k centrům současného technologického boomu a konference TechCrunch Disrupt je rozhodně mezi těmi akcemi, na nichž jsou k vidění pravidelně ty nejslibnější technologické startupy. Jsem proto velice rád, že se nám spolu s agenturou CzechInvest podařilo opět po roce zajistit viditelnou českou účast na této konferenci a rovněž připravit kvalitní doprovodný program, který přidanou hodnotu vlastní účasti na konferenci pro české firmy zněkolikanásobil“, shrnul týdenní akci generální konzul ČR v New Yorku Martin Dvořák.

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku

Galerie


TCD2017