english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy představily své produkty na únorovém veletrhu NY NOW

Veletrh NY NOW, který se v newyorském Javits Center koná dvakrát ročně, je největším veletrhem zaměřeným produkty pro domácnost na východním pobřeží USA. Ani v únoru 2017 na něm nechyběly české firmy, mezi něž patřily Český porcelán, Smaltum či Crystalite Bohemia.
 

V rámci českého pavilonu prezentovaly své výrobky firmy Český porcelán a Smaltum, vlastní stánek pak měla na veletrhu firma Crystalite Bohemia. České společnosti tak měly na veletrhu možnost představit své výrobky z českého skla, smaltu i porcelánu potenciálním partnerům jak z řad klientů, tak jiných partnerů včetně například svých možných obchodních zástupců na americkém trhu.

Veletrh NY NOW je prvotřídní platformou pro rozvíjení obchodních aktivit a slouží rovněž jako indikátor inovačních trendů a budoucnosti celého odvětví. Produktově se veletrh zaměřuje na vybavení domácnosti, lifestylové doplňky a řemeslné výrobky. Díky obrovskému zájmu vystavovatelů a distributorů se veletrh koná dokonce 2x ročně a je určený převážně odborné veřejnosti, jako jsou zástupci firem, obchodníci, nákupčí a odborníci.

České užitkové výrobky pro domácnost, především pak ty ze skla, se těší nejen v New Yorku, ale v celých Spojených státech tradičně vynikající pověsti. I přes fakt, že řadě českých společností se již podařilo na americký trh s českými výrobky ze skla vstoupit, lze považovat potenciál tohoto segmentu pro další české výrobce designových a užitkových produktů stále za nenaplněný. I proto se řada českých společností účastní jak veletrhu NY NOW, tak dalších velkých veletrhů zaměřených na daný segment trhu (např. AmericasMart v Atlantě) za účelem navázání kontaktů s potenciálními distributory. Tradičně skvělé renomé českého skla a porcelánu jim přitom v této snaze výrazně pomáhá.

Účast českých vystavovatelů v rámci českého pavilonu zajišťovala agentura CzechTrade. Veletrh NY NOW se v New Yorku koná dvakrát ročně. Další se uskuteční v srpnu 2018, kdy snad budeme moci na tomto veletrhu opět představit v rámci českého pavilonu další české společnosti.

Karel Smékal
ekonomický diplomat
Generální konzulát ČR v New Yorku

Český pavilon na NY NOW

Český pavilon na NY NOW

Český pavilon na NY NOW

Český pavilon na NY NOW