english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se zúčastnily veletrhu KosherFest v New Jersey

Ve dnech 9. a 10. listopadu 2021 se konal  v Meadowlands Exposition Center v New Jersey každoroční veletrh zaměřený na košer produkty pod názvem KosherFest. Letos prezentovaly své košer produkty čtyři české společnosti, Emco USA, Inc. (zdravá výživa, cereální výrobky), Extrudo Bečice s.r.o. (zdravá výživa, suchary), Česká Whisky a R. Jelinek USA LLC.
 

Odborný mezinárodní veletrh KosherFest každoročně přiláká do New Jersey distributory košer výroků z celého světa, a je proto důležitým zdrojem kontaktů pro zúčastněné české společnosti, které mohou následně přerůst v obchodní úspěch v jiných částech planety. Veletrh, který se v roce 2020 z důvodů pandemie COVID-19 nemohl uskutečnit, se v letošním roce opět těšil velkému zájmu vystavovatelů. České společnosti v rámci veletrhu vedly řadu jednání s partnery z celého světa.

Díky příspěvku z projektu na podporu ekonomické diplomacie byl český pavilon rozšířen o další výstavní plochu, čímž se podařilo zviditelnit české vystavovatele.

Americké státy New York a New Jersey jsou stěžejním odbytištěm pro produkty s košer certifikací. Tou disponuje i čím dál více českých společností, a proto je sektor košer potravin možností pro expanzi i na silný americký trh.

Účast českých firem na letošním ročníku veletrhu KosherFest zajišťovala jako již tradičně zahraniční kancelář CzechTrade Chicago. České vystavovatele podpořil účastí na českém pavilonu i generální konzul A. Kareš ČR.

Lucie Hindlsová
Generální konzulát ČR v New Yorku

 

České firmy se zúčastnily veletrhu KosherFest v New Jersey

České firmy se zúčastnily veletrhu KosherFest v New Jersey