english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České pivo slavilo úspěch na největším světovém košer veletrhu v New Jersey

Ve dnech 14. a 15. listopadu 2017 proběhl v Meadowlands Exposition Center v New Jersey každoroční Kosher Fest, jeden z největších veletrhů zaměřených na košer výrobky na světě. Na letošním ročníku, stejně jako v loňském roce, prezentovaly své košer produkty i čtyři české společnosti.

Účast českých firem na veletrhu Kosher Fest 2017 probíhala letos ve spolupráci s vedoucím pražského rabinátu Liorem Sharafim a i díky této podpoře bylo možné představit na největším tematickém veletrhu na světě čtyři české firmy, jež mají ve svém portfoliu kosher výrobky: Emco spol. s r. o. (zdravá výživa, cereální výrobky), Extrudo Bečice s.r.o. (zdravá výživa, suchary), Garden Praha s.r.o. (voda Fromin) a Pardubický pivovar a.s., jehož stánek, na němž byl zájemcům nabízen čepovaný (!) výběr z jeho pivního portfolia v čele se značkami Pernštejn a Porter, se stal bez nadsázky „hitem“ veletrhu.

Veletrh se stejně jako v loňském roce těšil enormnímu zájmu distributorů, ve srovnání s jinými veletrhy konanými v New Yorku nákupčí a distributoři svým počtem na veletrhu výrazně převyšovali ostatní návštěvníky. České společnosti proto měly možnost vést na zdejší standardy skutečně výjimečné množství relevantních jednání, které by alespoň u poloviny z nich měly vést k navázání dlouhodobější spolupráce. Díky příspěvku z projektu na podporu ekonomické diplomacie byl český pavilon zviditelněn i v oficiálním katalogu veletrhu.

Oblast New Yorku je všeobecně známá velmi početnou židovskou komunitou, která z ní činí lukrativní odbytiště pro produkty s košer certifikací. Certifikace produktu jako košer navíc v kontextu USA není vnímána výlučně náboženským prizmatem, ale pro velké procento místních spotřebitelů je i známkou kvality výrobku, což dobře vědí i distributoři, kteří právě proto čím dál častěji košer produkty do své nabídky zařazují. Košer certifikací právě i proto disponuje čím dál více českých společností, které naplnily náročné podmínky pro její získání, a sektor košer potravin tak pro ně skýtá výrazné možnosti pro expanzi i na silný US trh.

Karel Smékal
Ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku

Galerie


KosherFest2017