english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České startupy mohou od příštího roku využít akcelerátory CzechInvestu i AMSP

České startupy budou moci v USA brzy využít dvou českých akcelerátorů. Kromě pokračování projektu agentury CzechInvest přibude od příštího roku možnost pro české firmy využít akcelerátoru zřízeného Asociací malých a středních podniků ČR.
 

Akcelerátory poskytují začínajícím společnostem základní podporu ve zřízení americké pobočky, zajištění prostor pro sídlo, orientaci v právních předpisech a další základní orientaci na trhu. Kromě řady komerčních akcelerátorů (pro české středně velké firmy působí v New Yorku například MEOHub, který rovněž spolupracuje s AMSP) budou moci české startupy v nejbližší době využít akcelerátoru CzechInvestu, který bude pro české firmy fungovat v rámci 4 kol v průběhu let 2017 – 2019 a jehož hlavním cílem bude nabídnout českým startupům možnost získat zkušenosti s podnikáním na vyspělých zahraničních trzích prostřednictvím poskytování poradenských služeb od zahraničních mentorů. V blízké budoucnosti pak dojde v New Yorku rovněž ke spuštění akcelerátoru zřízeného AMSP, který by mělo mít možnost po dobu 6 měsíců využívat až 15 českých startupů především z oblasti fintech.

Akcelerátory jsou oblíbeným způsobem jak proniknout na nelehký americký trh, kdy americký akcelerátor poskytuje začínající firmě nejen administrativní a logistickou podporu, ale též určité know-how fungování trhu a další poradenství, případně získat zkušenosti s podnikáním na vyspělých zahraničních trzích.

Karel Smékal, ekonomický konzul, Generální konzulát New York