english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechInvest
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České startupy se mohou hlásit do projektu CzechAccelerator

Projekt umožní českým technologickým startupům absolvovat tříměsíční akcelerační program v jednom z newyorských inkubátorů. Kromě New Yorku lze absolvovat program i v Silicon Valley, Singapuru či Londýně.

Program českého akcelerátoru nabídne českým startupům tři měsíce mentoringu, poradenství, workshopů či networkingových akcí, ale především jim poskytne jedinečný vhled do newyorské startupové infrastruktury, stejně jako cenné kontakty napříč newyorskou technologickou komunitou. Současná výzva se týká předpokládaného termínu pobytu v New Yorku od 16. 4. 2018 do 13. 7. 2018. Přihlášky lze podávat v období 23. – 30. 11. 2017.

Účastníci se mohou v rámci projektu těšit na úhradu pronájmu prostor pro tříměsíční působení v akcelerátoru, úhradu 85 % výdajů na mentoring či 75 % výdajů na letenky do New Yorku a zpět. Více informací o projektu je k dispozici na webové stránce PodporaStartupů, včetně kompletní zadávací dokumentace. Projekt CzechAccelerator je administrovaný agenturou CzechInvest a financovaný z operačního programu Inovace pro konkurenceschopnost Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Objem rizikového kapitálu, který jsou ochotny newyorské VC fondy investovat do startupů, již několik let po sobě stabilně roste. Ve třetím čtvrtletí roku 2017 v tomto ohledu New York předběhl i ikonické Silicon Valley a s objemem investic ve výši 4,2 mil. $ se stal nejlepším místem pro zisk rizikového kapitálu v USA (více viz článek na businessinsider.com).

 

Karel Smékal
Ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku

CzechAccelerator

CzechAccelerator