english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost účasti českých firem na semináři o dodávkách do OSN v New Yorku

Ve dnech 23. – 24. května 2022 se uskuteční 18. ročník semináře EU-UN Procurement Forum (EUPF), kterého se mohou zúčastnit firmy z členských zemí Evropské unie zajímající se o dodávky svého zboží či služeb do tendrů vypsaných OSN. Seminář proběhne v New Yorku.
 

Seminář EUPF v New Yorku se koná jednou ročně a je největším seminářem zaměřeným na dodávky do OSN, které v roce 2021 dosáhly celkového objemu cca 23 miliard USD. Kromě přednášek expertů OSN (včetně nákupčích jednotlivých agentur OSN, kteří jsou přímo zodpovědní za vypisování a administraci tendrů), z nichž se dodavatelé či potenciální dodavatelé dozvědí, jak v tendrech uspět, je hlavní přidanou hodnotou semináře možnost schůzek „jeden na jednoho“ mezi potenciálními či již etablovanými dodavateli a nákupčími agentur OSN. Z přihlášených firem si vybírají ty, které budou mít možnost setkání 1 na 1, přímo se zástupci OSN – možnost schůzky proto není automatická pro všechny přihlášené firmy.

V roce 2022 je seminář tematicky zaměřený na následující sektory:

  • Energetika: odpadové hospodářství a výroba energie (Energy: Waste Management and Power Generation)
  • Zdravotnictví: zdravotnické prostředky a materiál (Healthcare, Medical Equipment and Supplies)
  • ITC a kybernetická bezpečnost (Information and Communication Technologies (ITC) and Cybersecurity)
  • Logistika, doprava a fyzická bezpečnost (Logistics, Transportation and Physical Security)
  • Infrastruktura, pitná voda a hygienická zařízení (Infrastructure and Water Sanitation, Purification and Hygiene (WASH)

Firmy z jiných sektorů mohou provést registraci, která bude následně zvážena organizátorem.

České firmy, které mají o seminář zájem, se mohou zaregistrovat na stránkách EUPF.

V roce 2022 se seminář uskuteční ve dnech 23. a 24. května v České národní budově v New Yorku. Poslední prezenční seminář se uskutečnil v roce 2019. V letošním roce se po několikaleté pauze počítá s prezenční formou semináře. Pokud by se pandemická situace zhoršila, bude uskutečněn stejně jako v loňském roce virtuálně a to ve stejném termínu. 

Registrační poplatek na seminář činí 975,- USD. Pokud se rozhodnete registrovat do 25. února 2022, je poplatek za sníženou cenu 850,- USD (pozn.: v případě, že se seminář uskuteční online, bude poplatek snížen na 495,- USD pro prvního registrovaného zástupce a 95,- USD pro druhého a další zástupce.).

Zájemci o setkání „jeden na jednoho“ by se měli registrovat nejpozději do  25. března 2022.

Generální konzulát ČR v New Yorku podpoří účast českých firem z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie - PROPED, které budou vynaloženy na snížení nákladů na účastnický poplatek na semináři. Výše příspěvku se bude odvíjet podle počtu registrovaných českých firem na semináři.  

 

Více informací k registraci lze získat na stránkách EUPF

 

V případě zájmu o další informace nás neváhejte kontaktovat.

 

Lucie Hindlsová

Generální konzulát ČR v New Yorku

 

Informační leták 2022.