english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost účasti českých firem na semináři o dodávkách do OSN

Ve dnech 9.–10. dubna 2018 se v New Yorku uskuteční již 15. ročník semináře EU – UN Procurement Forum (EUPF), kterého se mohou zúčastnit firmy z členských zemí Evropské unie zajímající se o dodávky svého zboží či služeb do tendrů vypsaných OSN.

Seminář EUPF se koná jednou ročně a je největším seminářem zaměřeným na dodávky do OSN (které každoročně dosahují celkových objemů přes 17 miliard USD) v New Yorku. V roce 2018 se uskuteční ve dnech 9. a 10. dubna po roce opět v prostorách České národní budovy na Manhattanu. Kromě přednášek expertů OSN (včetně nákupčích jednotlivých agentur OSN, kteří jsou přímo zodpovědní za vypisování a administraci tendrů), z nichž se dodavatelé či potenciální dodavatelé dozvědí, jak v tendrech uspět, je hlavní přidanou hodnotou semináře možnost schůzek „jeden na jednoho“ mezi potenciálními či již etablovanými dodavateli a nákupčími agentur OSN. Z přihlášených firem si vybírají ty, které budou mít možnost setkání 1 na 1, přímo zástupci OSN – možnost schůzky proto není automatická pro všechny přihlášené firmy, nicméně možnost schůzky 1 na 1 dostane vždy velké většině zúčastněných firem.

V roce 2018 je seminář tematicky zaměřený na sektory IT, kyberbezpečnosti, "chytrého" peacekeepingu, zpracování odpadu, energetiky, životního prostředí, vodohospodářství, ubytování (mobilní ubytovací jednotky), logistiky a dopravy – firmy z jiných sektorů se mohou provést registraci, která bude následně zvážena organizátorem. České firmy, které by se chtěly semináře zúčastnit, se mohou hlásit přes registrační formulář na stránkách EUPF– první kolo registrace za zvýhodněnou cenu bylo spuštěno 15. ledna 2018 a potrvá do 31. ledna 2017. Generální konzulát má rovněž možnost podpořit účast českých firem z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie, které mohou být vynaloženy na částečné snižení nákladů na účast na semináři.

Více informací lze získat na stránkách EUPF či na stránkách Generálního konzulátu České republiky v New Yorku. V případě zájmu o další informace kontaktujte ekonomický úsek generálního konzulátu na tomto emailu.

Karel Smékal, ekonomický konzul, Generální konzulát ČR v New Yorku

osn_logo

osn_logo