english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost účasti českých firem na semináři o dodávkách do OSN v New Yorku

Ve dnech 1. a 2. dubna 2019 se v New Yorku uskuteční již 16. ročník semináře EU – UN Procurement Forum (EUPF), kterého se mohou zúčastnit firmy z členských zemí Evropské unie zajímající se o dodávky svého zboží či služeb do tendrů vypsaných OSN.
 

Seminář EUPF se koná jednou ročně a je největším seminářem zaměřeným na dodávky do OSN (které každoročně dosahují celkových objemů přes 18 miliard USD) v New Yorku. V roce 2019 se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna po roce opět v prostorách České národní budovy na Manhattanu. Kromě přednášek expertů OSN (včetně nákupčích jednotlivých agentur OSN, kteří jsou přímo zodpovědní za vypisování a administraci tendrů), z nichž se dodavatelé či potenciální dodavatelé dozvědí, jak v tendrech uspět, je hlavní přidanou hodnotou semináře možnost schůzek „jeden na jednoho“ mezi potenciálními či již etablovanými dodavateli a nákupčími agentur OSN. Z přihlášených firem si vybírají ty, které budou mít možnost setkání 1 na 1, přímo zástupci OSN – možnost schůzky proto není automatická pro všechny přihlášené firmy, nicméně možnost schůzky 1 na 1 dostane vždy velké většině zúčastněných firem.

V roce 2019 je seminář tematicky zaměřený na sektory IT, kyberbezpečnosti, "chytrého" peacekeepingu, zpracování odpadu, energetiky, životního prostředí, vodohospodářství, ubytování (mobilní ubytovací jednotky), logistiky a dopravy – firmy z jiných sektorů se mohou provést registraci, která bude následně zvážena organizátorem. České firmy, které by se chtěly semináře zúčastnit, se mohou zaregistrovat na stránkách EUPF– první kolo registrace za zvýhodněnou cenu 850,- USD bude spuštěno 14. ledna 2019 a potrvá do 31. ledna 2019. Generální konzulát podpoří účast českých firem z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie, které mohou být vynaloženy na částečné snížení nákladů na účast na semináři (celkový příspěvek ve výši 80.000,- Kč bude rozdělen poměrně mezi zúčastněné české společnosti).

Více informací lze získat na stránkách EUPF či na stránkách Generálního konzulátu České republiky v New Yorku. V případě zájmu o další informace kontaktujte ekonomický úsek generálního konzulátu na tomto emailu.

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku