english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost účasti českých firem na semináři o dodávkách do OSN v New Yorku

Ve dnech 27. a 28. dubna 2020 se v New Yorku uskuteční již 17. ročník semináře EU – UN Procurement Forum (EUPF), kterého se mohou zúčastnit firmy z členských zemí Evropské unie zajímající se o dodávky svého zboží či služeb do tendrů vypsaných OSN.

 

Seminář EUPF se koná jednou ročně a je největším seminářem zaměřeným na dodávky do OSN (které každoročně dosahují celkových objemů přes 18 miliard USD) v New Yorku. V roce 2020 se uskuteční ve dnech 27. a 28. dubna opět v prostorách České národní budovy na Manhattanu. Kromě přednášek expertů OSN (včetně nákupčích jednotlivých agentur OSN, kteří jsou přímo zodpovědní za vypisování a administraci tendrů), z nichž se dodavatelé či potenciální dodavatelé dozvědí, jak v tendrech uspět, je hlavní přidanou hodnotou semináře možnost schůzek „jeden na jednoho“ mezi potenciálními či již etablovanými dodavateli a nákupčími agentur OSN. Z přihlášených firem si vybírají ty, které budou mít možnost setkání 1 na 1, přímo zástupci OSN – možnost schůzky proto není automatická pro všechny přihlášené firmy, nicméně možnost schůzky 1 na 1 dostane vždy velké většině zúčastněných firem.

V roce 2020 je seminář tematicky zaměřený na sektory IT inovací a využití umělé inteligence ve strojových překladech, energetiky a dodávek paliva, zdravotnických prostředků a materiálu, logistiky a dopravy, inženýrství, životního prostředí a potravinových balíčků – firmy z jiných sektorů se mohou provést registraci, která bude následně zvážena organizátorem. České firmy, které by se chtěly semináře zúčastnit, se mohou zaregistrovat na stránkách EUPF– první kolo registrace za zvýhodněnou cenu 850,- USD (za každého zástupce společnosti) potrvá do 31. ledna 2020. Generální konzulát podpoří účast českých firem z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie, které mohou být vynaloženy na částečné snížení nákladů na účast na semináři (celkový příspěvek ve výši 80.000,- Kč bude rozdělen poměrně mezi zúčastněné české společnosti).

Více informací lze získat na stránkách EUPF či na stránkách Generálního konzulátu České republiky v New Yorku. V případě zájmu o další informace kontaktujte ekonomický úsek generálního konzulátu na tomto emailu.

 

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku