english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Největší biotechnologický veletrh, bostonské BIO Convention, opět s českou účastí

Ve dnech 4. – 7. června 2018 se uskutečnil v Bostonu již 25. ročník největšího veletrhu zaměřeného na biotechnologie a sektor life sciences v USA i na světě, BIO International Convention. Na letošním ročníku se představila čtveřice českých účastníků: firmy APIGENEX s.r.o. a oncomed manufacturing a.s. spolu s výzkumnými pracovišti Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a Institutem molekulární a translační medicíny Univerzity Palackého v Olomouci. Českou účast na BIO včetně zajištění částečného financování cestou fondů EU v letošním roce koordinoval klastr MedChemBio.

Veletrh BIO rotuje mezi městy San Francisco (2016), San Diego (2017), Boston (2018) a Filadelfie (2019), počet návštěvníků v letošním ročníku dosáhl čísla 18 289, což je historický rekord, přičemž přes 7 000 vystavovatelů reprezentovalo 67 zemí světa a 49 států USA. Dvacet osm zemí pak bylo zastoupeno na veletrhu vlastním pavilonem.

Boston a  jeho okolí lze považovat za jeden z hnacích motorů sektoru, ve státě Massachusetts sídlí přes 1.000 společností působících v oblasti biotechnologií, které jsou zodpovědné za 19 % výroby léčiv ve Spojených státech. Tomuto primátu nahrává vysoká koncentrace akademických a výzkumných pracovišť nejen v Bostonu samotném, ale též v řadě dalších okolních měst (např. UMass Lowell a d.), a s ní související hustá infrastruktura laboratoří, vývojových a testovacích center.

Čeští účastníci měli během veletrhu možnost absolvovat řadu jednání s potenciálními partnery jak na stánku, tak cestou 1on1 partneringu. Většina českých účastníků se zúčastnila veletrhu za účelem oslovení společností vyvíjejících léčiva pro případnou spolupráci v rámci procesu klinického testování (ÚOCHB AV, IMTM, APIGENEX) či pro spolupráci na vývoji a realizaci aplikačních metod (oncomed).

České společnosti a výzkumné ústavy navštívili na veletrhu zástupce generálního konzula a ekonomický konzul generálního konzulátu v New Yorku K. Smékal a ředitel newyorského zastoupení agentury CzechInvest J. Chmelík, kteří s českými účastníky projednali možnosti podpory jejich dalších aktivit v USA v návaznosti na účast na veletrhu.

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku

Galerie


BIO Boston 2018