english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

New York koštoval moravské víno – Vinexpo 2022

Na veletrhu Vinexpo New York ve dnech 9. a 10. března 2022 prezentovalo skvělá vína 7 producentů z ČR. Oficiální účast na veletrhu spolu s řízenou degustací formou master class organizoval v rámci projektu ekonomické diplomacie zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu Petr Ježek s podporou Ministerstva zemědělství ČR a generálního konzulátu ČR v New Yorku.
 

Importéři, distributoři, odborná veřejnost i milovníci a znalci vína měli možnost po dvouletém výpadku způsobeném pandemií covid-19 na prestižním newyorském vinařském veletrhu Vinexpo opět ocenit kvalitu moravských vín. Koštovala se vína vinařství: Krásná horaSonberkLudwigMarcinčákThayaBaloun a Spěvák, z nichž některá již na náročném americkém trhu působí. Zavedené importéry a distributory pak hledala ta vinařství, která dosud do USA své produkty nevyváží.

Moravské vinaře na veletrhu podpořili i generální konzul ČR v New Yorku Arnošt Kareš a jeho zástupkyně Lucie Hindlsová. „Jsem si jist, že kvalitní šarže moravských vín na náročném americkém trhu najdou své konzumenty. Profesionální zázemí České národní budovy na Manhattanu, tj. sídlo generální konzulátu, je otevřeno pro firemní prezentace moravských vinařů a jejich řízené degustace pro importéry a distributory“, sdělil generální konzul Arnošt Kareš zástupcům vinařství.    

 

VinExpo NY 2022

VinExpo NY 2022

VinExpo NY 2022

VinExpo NY 2022