english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový portál města New York pro podporu zahraničního obchodu

Město New York zřídilo zcela nový portál poskytující veškeré informace pro zahraniční podnikatele, a to ve vysoce přehledném formátu. Čeští exportéři, ale i podniky uvažující o zřízení pobočky v New Yorku mohou na novém portálu nalézt řadu užitečných informací.
 

Nové stránky představují jednotné elektronické rozhraní pro informace o veškerém mezinárodní obchodu v rámci města. Portál poskytuje informace o programech města New York, obsahuje ekonomická data o jednotlivých průmyslových odvětvích či objasňuje postup pro založení pobočky ve městě New York.

 

Portál vznikl spoluprací mezi Kanceláří starosty pro mezinárodní vztahy (NYC Mayor’s Office for International Affairs) a Organizací pro ekonomický rozvoj města New York (NYC Economic Development Corporation) a zahrnuje informace a legislativní úpravu všech úrovní, jichž se obchod s New Yorkem týká, tedy města New York, státu New York a federace USA.

 

Téměř polovina podniků ve městě New York je vlastněna Newyorčany, kteří se narodili v zahraničí. Tyto podniky jsou s ekonomickým i sociálním rozvojem města historicky úzce spjaty, přičemž v současnosti jsou pro chod ekonomiky New Yorku nezbytné. Město New York je tradičně nakloněné přítomnosti mezinárodních podniků, nová webová stránka města pak toto dlouhodobé úsilí jen přenáší do digitální podoby. Portál lze nalézt na odkazu www.nyc.gov/internationalbusiness.

 

Karel Smékal, Generální konzulát ČR v New Yorku

 

website

website