english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pět českých společností se představilo na největším veletrhu košer produktů na světě

V rámci veletrhu Kosher Fest 2017, který se konal v New Jersey ve dnech 15. a 16. listopadu 2016, představila pětice českých společností své produkty tisícům návštěvníků tohoto světově největšího veletrhu zaměřeného na košer produkty.
 

České společnosti Betula pendula (potravinové a kosmetické výrobky z kozího mleziva), Fikar (luxusní čokoláda), Fromin (pramenitá voda), FT trading (semena a oleje) a Semix (celozrnné produkty) prezentovaly nabytému veletržnímu sálu v New Jersey své výrobky. Firmy na stánku podpořil svou účastí i Aaron Gűnsberger, který má možnost vydávat košer certifikaci, a ekonomický konzul Generálního konzulátu ČR v New Yorku Karel Smékal.

Sektor kosher potravin je v New Yoku a přilehlých státech velmi silný především díky početné židovské komunitě. Počet českých firem, které získaly pro své produkty vysoce ceněnou certifikaci podmíněnou splněním přísných pravidel pro košer výrobky, se postupně navyšuje a českým společnostem se tak otevírá možnost vstupu na sice vysoce kompetitivní, ale rovněž velmi lukrativní trh. Jeho potenciál dokazuje i enormní zájem nákupčích a dealerů zaměřených na kosher produkty, který letošní ročník Kosher Festu provázel a který poskytl českým účastníkům velké množství cenných kontaktů.

Karel Smékal, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v New Yorku