english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace ČR jako turistické destinace v České národní budově v New Yorku

Dne 7. června 2016 uspořádal Generální konzulát ČR v New Yorku spolu s místní pobočkou agentury CzechTourism akci na podporu turistického ruchu v České republice, která byla podpořena z prostředků projektů ekonomické diplomacie.
 

Akce, která na několik hodin zaplnila Českou národní budovu v New Yorku, se zúčastnilo na 130 novinářů a blogerů věnujících se problematice turismu a cestovního ruchu. Během několika hodin mohli návštěvníci shlédnout film Jana Švankmajera Jídlo, ilustrující kvality slavné české filmařské školy, či shlédnout akční malbu renomovaného českého malíře Jana Mika, kdy obrazy vznikaly přímo před jejich očima. Otevřen byl účastníkům akce rovněž pokoj Antonína Dvořáka, v němž jsou uchovávány artefakty spojené s Dvořákovým pobytem v New Yorku. Celá aktivita vyvrcholila degustací českého piva a vína a ukázkou českých kulinářských specialit.

Generální konzul České republiky v New Yorku Martin Dvořák během akce přivítal její účastníky v České národní budově a sdělil mimo jiné: „Pevně věřím, že o krásách a památkách České republiky vás nemusím dlouho přesvědčovat, stejně jako o pestrosti naší kuchyně a kvalitě našeho piva. Chci vás jen ubezpečit, že jste-li okouzleni dnešní prezentací, pak návštěvou Česka budete přímo unešení.“

Akce na podporu turistického ruchu v České republice, jejímž výsledkem bude očekávané zviditelnění České republiky v odborných cestovních periodikách a blozích před zahájením letošní turistické sezóny, byla podpořena projektem ekonomické diplomacie.

Generální konzul Martin Dvořák

Generální konzul Martin Dvořák

prezentace moravských vín

prezentace moravských vín

prezentace ČR jako turistické destinace

prezentace ČR jako turistické destinace

pokoj Antonína Dvořáka

pokoj Antonína Dvořáka

akční malba Jana Mika

akční malba Jana Mika

Karel Smékal, obchodní diplomat GK New York