english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Programy města New York podporující zahraniční společnosti expandující do USA

Město New York dlouhodobě podporuje příliv zajímavých mezinárodních projektů formou řady programů, do kterých se mohou zapojit i české společnosti. Přehled aktuálních programů uvádíme v tomto článku včetně odkazů na jejich jednotlivé webové stránky. Celistvý přehled programů města New York na podporu zahraničních společností plánujících vstup na americký trh lze nalézt na stránce NYC International Business.
 

Město New York provozuje v současnosti 18 inkubátorů a akcelerátorů zaměřených na nejrůznější sektory. K nim v průběhu jara 2017 přibydou další možnosti, jakými jsou Made in New York zaměřený na sektory spojené s filmovým a televizním průmyslem, Union Square Tech Hub nabízející podporu a zázemí technologickým startupům či Virtual Reality & Augmented Reality Lab zaměřený na podporu společností ve VR/AR sektoru, který patří k nejrychleji rostoucím na východním pobřeží (v roce 2016 získaly společnosti v rámci daného sektoru investice ve výši přes 50 milionů USD).

Neméně zajímavý může být pro české společnosti projekt LifeSci NYC, který představuje iniciativu starosty de Blasia s kapitálem 500 milionů USD, jež má za cíl upevnit roli New Yorku coby světového lídra ve výzkumu a vývoji biotechnologií.

Již přes rok existující program IN2NYC, o němž jsme na našich webových stránkách již informovali, spustil další kolo výběrového řízení, jehož vítězové získají přednostně pracovní vízum typu H1B za účelem přesunu působení své společnosti do New Yorku. Termín pro podání přihlášky je 3. května 2017.

V kontextu výše uvedeného přehledu připomínáme existenci portálu DigitalNYC, který je neocenitelný pro startupy působící v oblasti ICT a inovací coby sdílený jednotný prostor pro vyhledání partnerů, investorů či zaměstnanců v případě plánovaného vstupu na americký trh. Vice informací o portálu lze najít na odkazu České ICT startupy mohou využít zdarma portál Digital.nyc pro vyhledání vhodných partnerů.

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku