english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti českých IT startupů na Czech Startup Week

Generální konzulát ČR v New Yorku připravuje ve spolupráci s agenturou CzechInvest již druhý ročník Czech Startup Week v New Yorku, který se uskuteční v první polovině května 2018. Účastníci z řad českých startupů budou moci využít podpory programu CzechDemo k účasti na významné IT konferenci TechDay New York 2018, z prostředků Projektu na podporu ekonomické diplomacie pak bude pro účastníky připraven navazující týdenní program zaměřený na orientaci v newyorské startupové infrastruktuře.

Týdenní program pro české IT startupy bude kromě možnosti prezentace produktu na konferenci TechDay zahrnovat trénink prezentačních dovedností (pitching) a odbornou revizi materiálů (pitch deck) zkušenými newyorskými mentory z řad odborníků na marketing a zástupců VC fondů. Součástí programu bude i řada prezentací a setkání se zástupci investorů do rizikového kapitálu (VC, Angels) nebo se zástupci právních kanceláří zaměřujících se na imigrační problematiku a založení společnosti v USA. Účastnici rovněž navštíví několik newyorských co-workingových prostorů, inkubátorů a akcelerátorů. Součástí týdenního programu bude rovněž Czech Startup Night, během níž budou moci české startupy prezentovat svůj produkt před panelem investorů.

Programu Czech Startup Week, hrazeného z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie, se budou moci zúčastnit české startupy, které budou vybrány skrz program CzechDemo k účasti na konferenci TechDay. Informace o podmínkách naleznou zájemci na stránkách CzechDemo, případně si mohou rovnou stáhnout soubor s přihláškou a další relevantní dokumentací. Přihlášky bude možné podávat v období od 15. ledna 2018 do 24. ledna 2018.

Informace o ročníku 2017, kdy byl program Czech Startup Week koncipován jako doplněk k jiné významné IT konferenci TechCrunch Disrupt New York, naleznete v tomto článku.

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku

Galerie


Czech Startup Week 2018