english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti českých IT startupů na Czech Startup Week New York

Generální konzulát ČR v New Yorku připravuje ve spolupráci s agenturou CzechInvest již třetí ročník programu Czech Startup Week v New Yorku, který se uskuteční mezi 30. dubnem a 10. květnem 2019. Účastníci z řad českých technologických startupů budou moci využít podpory programu CzechDemo k účasti na významné technologické konferenci TechDay New York 2019, z prostředků Projektu na podporu ekonomické diplomacie a programu CzechMatch pak bude pro účastníky připraven navazující týdenní program zaměřený na orientaci v newyorské startupové infrastruktuře a seznámení s místní startupovou scénou.
 

Program pro české technologické startupy, který bude probíhat od 30. dubna do 10. května 2019, bude kromě možnosti prezentace produktu na konferenci TechDay (2. května 2019) zahrnovat trénink prezentačních dovedností (pitching) a odbornou revizi materiálů (pitch deck) zkušenými newyorskými mentory z řad odborníků na marketing a zástupců VC fondů. Součástí programu bude i řada prezentací a setkání se zástupci investorů do rizikového kapitálu (VC, Angels) nebo se zástupci právních kanceláří zaměřujících se na imigrační problematiku a založení společnosti v USA. Účastnici rovněž navštíví několik newyorských co-workingových prostorů, inkubátorů a akcelerátorů. Součástí programu bude rovněž Czech Startup Night, během níž budou moci české startupy prezentovat svůj produkt před panelem investorů. Program Czech Startup Week je připravován etablovaným newyorským akcelerátorem VentureOut, který s českými technologickými startupy spolupracuje dlouhodobě a patří mezi přední newyorské akcelerátory.

Programu Czech Startup Week, hrazeného z částečně z prostředků projektu na podporu ekonomické diplomacie a částečně z projektů agentury CzechInvest, se budou moci zúčastnit české startupy, které budou vybrány skrz program CzechDemo k účasti na konferenci TechDay či skrze program CzecMatch. Pro  Informace o podmínkách naleznou zájemci na stránkách CzechDemo a CzechMatch, Přihlášky je možné podávat do 5. února 2019.

Informace o ročníku 2018 Czech Startup Weeku NY naleznete v tomto článku.

Objem rizikového kapitálu, který jsou ochotny newyorské VC fondy investovat do startupů, již několik let po sobě stabilně roste. V roce 2017 v tomto ohledu New York předběhl i ikonické Silicon Valley, rok 2018 byl pak v tomto ohledu skutečně přelomový, když objem investic do technologických startupů v USA dosáhl hodnoty 46,82 mld. USD, což představuje více než 50% nárůst oproti roku 2017 (NVCA Venture Monitor).

Karel Smékal
ekonomický konzul
Generální konzulát ČR v New Yorku

 

Galerie


Czech Startup Week 2018