česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lubossoukup.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Červencové koncerty českého saxofonisty Luboše Soukupa v Kodani

Zveme vás na tři červencové koncerty českého saxofonisty Luboše Soukupa s kapelou. Všechny koncerty proběhnou v Kodani ve dnech 4., 8. a 29. července.

První ze série koncertů se uskuteční dne 4. července od 20:00 hod. a zahraje na něm Soukupův zbrusu nový projekt Machina Mundi v Støberiet, Blågårds Pl. 5, 2200 København. Stejný band zahraje i 29. července ve 20:00 v Christianshavns Beboerhus.

Machina Mundi // Na klávesy se vám představí Švéd William Larsson, kontrabasu bude vévodit Kanaďan Graig Earle a uslyšíte také výborného švédského bubeníka Daniela Johanssona. Kapela zahraje zbrusu novou hudbu, kterou napsal Luboš Soukup. Jedná se o současný jazz a můžete se těšit na notnou dávku energie, zajímavých rytmů, melodií a brilantních sól.

Zajímá vás, jakou hudbu Machina Mundi hraje? Podívejte se sem.

Dne 8. července od 21:00 hod. v Christiania Jazz Clubu (Børneteateret) zahraje v rámci Copenhagen jazz festival 2021  česko-dánský projekt Freetown Quartet. V klubu bude prezentovt i desku, kterou zde před rokem natočil. Uslyšíte řadu originálních skladeb, ale také klasické swingové kusy od Thelonia Monka nebo skladbu Ornetta Colemana. Kapela hraje jazz uvolněným stylem, nebojí se experimentovat a v hudbě razí syrový a spontání přístup.

Freetown Quartet // Na klavír zahraje Vojtěch Procházka známý z řady úspěšných českých kapel (Vertigo, aj.), Emil Brun na kontrabas a Morten Hæsum na bicí.

Ochutnávka promované desky je k dispozici zde.

Deska Christiania

Deska Christiania