česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lucie Felgrová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

FAM and press trip do Karlovarského a Jihočeského kraje

Ve dnech 12. - 16. 9. 2022 se ve spolupráci CzechTourism Scandinavia and Finland a Velvyslanectví ČR v Kodani uskutečnil tzv. „FAM and press trip“ do Karlovarského a Jihočeského kraje, realizovaný v rámci společného projektu na podporu ekonomické diplomacie MZV a MMR ČR, s cílem zatraktivnit kraje  potenciálním návštěvníkům. 

Tato cesta byla jen částí celkové kampaně a v návaznosti bude pokračovat i propagace v dánských médiích.

Dánští novináři a tour operátoři si během cesty vyzkoušeli chuť lázeňské „živé vody“, poslechli si zpívající fontánu, obdivovali výrobu skla v Moseru, projeli se lodí po řece Vltavě, navštívili zámky Hluboká nad Vltavou a Český Krumlov, vydali se do tajemných podzemních chodeb v Táboře a nechali se zlákat první českou turistickou stezkou kolem řeky Lužnice, která se ocitla na seznamu nejlepších stezek v Evropě.

V rámci cesty samozřejmě nechyběly ochutnávky tradičních českých specialit včetně lokálních piv a moravských vín. Součástí akce byly také prohlídky hotelových prostor a služeb, které jednotlivé ubytovací jednotky nabízí. Celkové dojmy jednotlivých účastníků byly zcela pozitivní a všichni byli programem nadšeni. Většina z nich nebyla v ČR poprvé a již podobné kampaně absolvovala v minulosti. Podle reakcí byl největší zájem o lokální produkty, světový věhlas lázeňských služeb spojené s historickými prohlídkami. Jsme potěšení úspěšností takovéto akce a těšíme se na další vzájemnou spolupráci.

Press trip - účastníci setkání​

Press trip - účastníci setkání​