česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Mr. East
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Křest dánského překladu knihy Kosmonaut z Čech

(Archivní článek, platnost skončena 26.02.2020 / 17:00.)

Kdy: 26.02.2020 17:00 - 18:30, Kde: Ryvangs Allé 14, Kodaň 2100

Ve středu 26. února od 17 hod. se v prostorách rezidence Velvyslanectví ČR v Kodani uskuteční slavnostní křest dánského překladu knihy Kosmonaut z Čech česko-amerického spisovatele Jaroslava Kalfaře.

Román s názvem Kosmonaut z Čech byl vydán v roce 2017 v USA a sklidil uznání zahraničních médií. V listopadu roku 2019 bylo oznámeno, že se román dočká filmové podoby. Její realizace se ujme režisér Johan Renck, který je znám mj. díky filmové sérii Černobyl.

Slavnostního křtu se zúčastní autor překladu Uffe Gardel a majitel nakladatelství Mr. East a česko-dánský spisovatel Ota Tiefenböck. Součástí programu večera je četba ukázky z knihy v dánském i českém jazyce. Návštěvníci budou také mít možnost zakoupit si výtisk knihy za zvýhodněnou cenu.

Jaroslav Kalfař se narodil v roce 1988 v Praze, ale v současné době žije v New Yorku. Magisterský titul obdržel v oboru kreativního psaní na Newyorské univerzitě, kde se zapojil do programu Goldwater Writing Project a získal též stipendium E. L. Doctorowa. Svůj debutový román, Spaceman of Bohemia (Kosmonaut z Čech), napsal v angličtině a vydal v USA v březnu 2017. Hlavní hrdina románu Jakub Procházka je vyslán na nebezpečnou misi, která má za cíl prozkoumat podivný oblak ve sluneční soustavě. Skličuje ho však osamělost a ztráta kontaktu s manželkou, kterou nechal doma.

Prosím, potvrďte svoji účast prostřednictvím Eventbrite.