česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MŽP ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková navštívila EEA v Kodani

Ministryně pro životní prostředí, paní Anna Hubáčková, navštívila dne 31. května v Kodani Evropskou agenturu pro životní prostředí (EEA). Ministryni a její tým přivítal ředitel EEA, pan Hans Bruyninckx. Na jednání českou delegaci doprovodili také velvyslanec České republiky v Dánsku, pan Radek Pech a jeho zástupce, pan Oto Weniger.

Tématem schůzky byly akce, které Ministerstvo životního prostředí chystá uspořádat během nadcházejícího českého předsednictví EU a u nichž by byla spolupráce s EEA vhodná. Diskutována byla blížící se schůzka Rady ministrů životního prostředí EU, jež má proběhnout ve dnech 12. – 14. července v Praze. Tématem červencového setkání bude adaptace související se změnou klimatu a v tomto případě by Ministerstvo životního prostředí rádo využilo informace, které  EEA v letošním roce publikuje k tématům vody, půdy, obnovy přírody, klimatu a biodiverzity.

Ministryně Anna Hubáčková ocenila, že EEA nejen poskytuje o životním prostředí nezávislé informace, ale nabízí rovněž nejrozsáhlejší informační zdroje pro evropskou veřejnost i jednotlivé členské státy.

Po jednání v Kodani vládní speciál odletěl na další schůzku do švédského Stockholmu, kde se zástupci ministerstva ve dnech 1. – 2. června zúčastní mezinárodní konference Programu OSN pro životní prostředí Stockholm+50: zdravá planeta pro prosperitu všech.