česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Konference ČŠBH 2021
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na XIII. Mezinárodní konferenci českých škol v zahraničí

Zveme všechny zájemce na již XIII. ročník Mezinárodní konference českých škol v zahraničí pořádaný spolkem ČŠBH. Konference se uskuteční ve dnech 26. - 30. července 2021 online i prezenčně.

V posledním červencovém týdnu pořádá spolek Česká škola bez hranic tradiční, již XIII. Mezinárodní konferenci českých škol v zahraničí.

Webináře, určené pro vyučující nejen z českých škol v zahraničí, seznámí posluchače s řadou aktuálních témat jako je online výuka vícejazyčných žáků, jazyková identita, čtení s porozuměním, zajímavé knihy pro děti, vzdělávací projekty, inovativní koncepce výuky češtiny a další. Odborníci z praxe se jako každý rok podělí o své zkušenosti a nabídnou nové nápady, nástroje a metody využitelné při každodenní práci.

Některé akce však proběhnou také prezenčně. Ve čtvrtek 29. července 2021 se od 18 hod. koná společenský večer v Centru současného umění DOX, kde se účastníci mohou těšit na komentovanou prohlídku výstavy Fenomeander a koncert nazvaný "Pocta Tomáši Grulichovi", který byl dlouholetým podporovatelem českých škol v zahraničí. Poslední konferenční den bude také prezenční, ale s výjimkou diskuzních kulatých stolů budou přednášky přenášeny i živě.

Uzávěrka přihlášek na webináře je 15. července 2021. Webináře a přednášky se budou konat pouze v případě dostatečného zájmu.

Více informací a celý program naleznete zde.

Konference se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ministra zahraničních věcí.