česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Matilde Rugholm Nielsen
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých start-upů pro dánské investory

Dne 13. října se v prostorách rezidence Velvyslanectví ČR v Kodani v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) uskutečnila prezentace českých start-upů pro potenciální zájemce z řad dánských investorů a obchodních partnerů.

Událost byla zahájena úvodním slovem velvyslance ČR v Dánsku Radka Pecha, po kterém následovaly prezentace čtyř českých start-upů, jež se dostaly do povědomí veřejnosti díky své úspěšné účasti v rámci soutěže Creative Business Cup pořádané pod záštitou organizace na podporu podnikání a investic CzechInvest, ale také díky online účasti v kodaňském finále téže soutěže. V rámci následné diskuse byl prostor pro otázky ze strany vysoce postavených dánských investorů a obchodních partnerů. Akce byla výjimečnou příležitostí nejen pro výměnu zkušeností a zajímavých nápadů, ale především pro výměnu kontaktů a navázání nových obchodních vztahů či investičních příležitostí.

Dne 14. října navštívily české start-upy Copenhagen School of Entrepreneurship – podnikatelské centrum s inkubačními programy, akceleračním/růstovým programem, nabídkami vzdělávání atp., kde měly možnost seznámit se se způsobem, jakým jsou start-upy podporovány v Dánsku, stejně jako se nechat inspirovat na své vlastní cestě k obchodnímu úspěchu.

Účastníci ze strany start-upů:

Faceup – tvůrce internetové a mobilní aplikace proti šikaně, která se zaměřuje nejen na oběti šikany, ale rovněž na "mlčící většinu", tedy ty, kdo o šikaně vědí, ale z nějakého důvodu se bojí ji oznámit. Díky platformě Face Up tak mohou učinit anonymně a mimo školní prostředí. Produkt využívá více než 1 800 škol v USA, Jihoafrické republice a dalších zemích světa. (www.faceup.com)

KAVE footware – tenisky s minimální ekologickou stopou, produkované ze zbytkových materiálů, odpadu z výroby, recyklovaných tenisek, ale též použité mleté kávy. Obuv je vytvářena v limitovaných edicích, každý pár je svým designem originál. Tenisky jsou vyráběny na strojích z poloviny 20. století, které by jinak byly vyřazeny.  (www.kavefootwear.com)

Leitners Watch – mladá brněnská start-upová firma vyvinula hybridní hodinky, kombinující eleganci klasických hodinek s automatickým hodinovým strojkem a praktičnost chytrých hodinek, poskytujících uživateli celou řadu funkcí. (www.leitners.watch)

Readmio – mobilní aplikace představující nový způsob čtení pohádek dětem. Readmio pomáhá rozvoji kreativity a rozvíjí zálibu ve čtení. Aplikace doprovází čtený text speciálními zvukovými efekty, jež rodičům pomáhají rozšířit prožitek jejich dětí ze společného čtení pohádkových příběhů.   (www.readmio.com)

Markéta Din, Velvyslanectví ČR v Kodani

Prezentace českých startupů v Kodani

Prezentace českých startupů v Kodani

Prezentace českých startupů v Kodani

Prezentace českých startupů v Kodani