česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dánsko – prezentace českého realitního trhu

V rámci proobchodních aktivit Velvyslanectví ČR v Kodani se uskutečnil v pondělí 29. října 2007 ekonomický seminář, který byl zaměřen na prezentaci trhu s realitami v České republice.

V rámci proobchodních aktivit Velvyslanectví ČR v Kodani se uskutečnil v pondělí 29. října 2007 ekonomický seminář, který byl zaměřen na prezentaci trhu s realitami v České republice. Akce nazvaná Opportunities for Investment In and Use of Property in the Czech Republic proběhla v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Kodani, přičemž hlavním vystupujícím byl generální sekretář Asociace realitních kanceláří České republiky (ARKČR) Ing. arch. Jan Borůvka.

Prezentační seminář byl uspořádán u příležitosti konání výročního zasedání Dánsko-českého podnikatelského fóra (DTEF). Toto unikátní uskupení dánských firem a obchodníků bylo založeno v roce 2003 za aktivní podpory Velvyslanectví ČR v Kodani a od té doby se každoročních výročních zasedání zúčastňují významní hosté z ČR (mj. guvernér ČNB Zdeněk Tůma, generální ředitel agentury CzechTrade Ivan Jukl atd.). Letošní zasedání bylo s ohledem na zřetelný zájem Dánů o nemovitosti v ČR obohaceno o navazující prezentační seminář k českému realitnímu trhu, na kterém byli přítomni nejen členové fóra (DTEF), ale též dánští odborníci na realitní trh, zástupci severského bankovního sektoru (Danske Bank, Nordea), novináři i individuální zájemci o možnost nákupu realit v ČR.

Ambassador´s welcome speech

Vzhledem k poměrně různým zájmovým skupinám dánských účastníků se seminář zaměřil na všechny segmenty českého realitního trhu - tzn. průmyslové reality, komerční reality, reality určené k bydlení event. k rekreaci atd. Po vlastní přednášce, která byla podána na vysoké profesionální úrovni a kde by popsán dosavadní vývoj českého realitního trhu, platná legislativa, cenové hladiny, rozdílnost lokalit, rozsah nabídky, atd. následovala diskuze. Poté následovala individuální jednání, která pokračovala případně i další dopoledne v úterý 30.října. Řada těchto jednání byla již velmi konkrétně zaměřena na zvažované dánské projekty ve střední Evropě. Samostatně proběhlo i oficiální bilaterální jednání s předsedou Dánské asociace realitních kanceláří Steen Winther-Petersenem.

Mr. Niels Brøchner

Akce se setkala evidentně s výrazným zájmem dánské klientely. Odpovídající pozornost jí věnovala i dánská ekonomická média, mj. i nejčtenější hospodářský deník Børsen.

Coffee break