česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promítání filmu "Kráska v nesnázích"

Na posledním promítání v letošním kalendářním roce, dne 28. listopadu 2007, se v rezidenci Velvyslanectví ČR v Kodani opět sešli čeští studenti, krajané a jejich rodinní příslušníci a přátelé.

Na posledním promítání v letošním kalendářním roce, dne 28. listopadu 2007, se v rezidenci Velvyslanectví ČR v Kodani opět sešli čeští studenti, krajané a jejich rodinní příslušníci a přátelé, aby shlédli společně film uváděný v rámci pravidelných Večerů přátel filmového plátna.

Promítnut byl český snímek z roku 2006 autorské dvojice režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského Kráska v nesnázích, jejichž předchozí filmy byly rovněž na Velvyslanectví ČR v Kodani představeny.

K natočení tohoto milostného příběhu mladé ženy inspirovala tvůrce stejnojmenná báseň Roberta Gravese. Na její motivy byla složena i hudba písničkářkou Radůzou a hudební stránku filmu doplňuje irský muzikant Glen Handsard. Film byl poprvé uveden na filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2006.

Kráska v nesnázích

V novém roce bude Velvyslanectví ČR v Kodani ve filmových večerech pokračovat. V rámci dvouměsíčního projektu Fokus Tjekkiet (Zaměřeno na Českou republiku) v únoru a březnu 2008 se uskuteční retrospektiva Jiřího Menzela v Dánském filmovém institutu.