česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Svatováclavské setkání a promítání filmu "Saturnin"

Dne 25. září 2007 bylo uspořádáno v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR svatováclavské setkání k připomenutí významu svátku Sv. Václava - Dne české státnosti.

Dne 25. září 2007 bylo uspořádáno v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR svatováclavské setkání k připomenutí významu svátku Sv. Václava - Dne české státnosti. Setkání se zúčastnili krajané, členové Dánsko-českého spolku, zástupci ČSA a čeští studenti. Po uvítání hostů velvyslanec I. Jančárek poděkoval členům spolku za spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Kodani a pohovořil o kulturních a společenských akcích, které bude velvyslanectví pořádat nebo spolupořádat v nadcházejícícm období. Ještě během podzimu to bude vystoupení Pěveckého sboru moravských učitelů, retrospektvní přehlídka filmů Jana Svěráka s jeho osobní účastí, recepce ke státnímu svátku, listopadové promítání v rámci Večerů přátel filmového plátna a podílet se budeme i na průběhu Kodaňského mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, kde je zajištěna česká účast.

Velvyslanec podal rovněž první informaci k pořádání projektu Fokus Tjekkiet - Zaměřeno na Česko, který se bude konat v únoru a březnu 2008. Na programu bude mj. retrospektiva Jiřího Menzela ve Filmovém institutu, výstava Czech Press Photo 2006, výstava automobilových veteránů, seminář o českém pivu, prezentace krajek a krajkářské práce, výstava k premiéře opery Rusalka, dva koncerty Ensemble Martinů aj. akce.

Členové spolku i další hosté v rozhovorech ocenili pořádání akcí tohoto druhu a rovněž fungování filmového klubu při velvyslanectví, v jehož rámci se promítají české filmy na velvyslanectví každý druhý měsíc.

Po svatováclavském pohoštění následovala projekce filmu Saturnin režiséra Jiřího Věrčáka z roku 1994. Film natočený podle románové předlohy Zdeňka Jirotky s výborným hereckým obsazením si našel nové příznivce. V dalších pokračováních filmových večerů se velvyslanectvízaměří na novější filmovou produkci a představí divákům snímky oceněné na přehlídkách Český lev posledních let.