česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace cestovního ruchu v Dánsku

Ve dnech 26. - 28. února 2016 se ve výstavním centru v dánském Herningu úspěšně konal největší veletrh cestovního ruchu a turistiky v celé Skandinávii – FERIE FOR ALLE 2016, na kterém měla své zastoupení i Česká republika.

   Český stánek v Herningu

 Český stánek v Herningu

Mezinárodní veletrh FERIE FOR ALLE (Danish Travel Show) se letos uskutečnil celkem ve 14 výstavních halách na ploše 62.000 m², přičemž tematicky byl zaměřen na pět oblastí: International (cestování do zahraničí), Denmark (cestování po Dánsku), Camping and campsites (kempingová turistika), Outdoor (outdoorová turistika) a Danish Golf Show (dánská golfová show).

V rámci společného projektu byla prezentována Česká republika stejně jako v minulých ročnících se dvěma dalšími zeměmi visegradské skupiny, s Polskem a Maďarskem.

Hlavním organizátorem naší účasti byla agentura na podporu cestovního ruchu CzechTourism, resp. její zahraniční pobočka CzechTourism Scandinavia. V rámci českého stánku se zúčastnil rovněž Golf resort Konopiště, Královehradecký kraj a ČSA a.s.

Hlavním cílem české účasti bylo dále podpořit zájem o incomingovou turistiku zahraničních návštěvníků z Dánska, která v posledních letech je na výrazném vzestupném trendu. Dle posledních statistik přesahuje počet dánských turistů více než 100.000.

V tomto ohledu je již připravována další akce na podporu cestovního ruchu, konkrétně roadshow pro české turistické operátory, kteří postupně navštíví Dánsko, Norsko, Finsko a Švédsko. Matchmakingové setkání v Kodani s dánskými partnery je připravováno na 26. dubna 2016.

Informace o mezinárodním veletrhu cestovního ruchu jsou na webových stránkách Danish Travel Show.

 

Miroslav Čančík, zástupce velvyslance, Velvyslanectví České republiky v Kodani