česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Plzeňská ŠKODA dodá zařízení strojovny pro elektrárnu Amagerværket v Kodani

Doosan Škoda Power získala další významnou zakázku v Dánsku v oblasti energetiky. Nový kontrakt zahrnuje dodávku kompletního zařízení strojovny, jejímž základem je modulová parní turbína, generátor, tepelné výměníky, olejový systém, napájecí nádrž, potrubí topné vody, kompletní kabeláž ve strojovně, ocelové konstrukce, mostový jeřáb, protipožární systém a osvětlení strojovny.


Doosan Škoda Power zajišťuje rovněž kompletní montáž strojovny včetně uvedení zařízení do provozu a následného garančního měření. Jedná se o novou kogenerační jednotku pro elektrárnu Amagerværket v Kodani, kde Doosan Škoda Power působila již v minulosti.

Jmenovitý výkon jednotělesové protitlakové parní turbíny typu DST-S10 s odběry páry pro vytápění velké oblasti v okolí Kodaně včetně města Kodaň reprezentuje 150 MW, maximální výkon pro vytápění 617 MWt. Nový blok bude spalovat biomasu.

Specifikem tohoto projektu je jeho komplexnost jak co do rozsahu engineeringu, tak i rozsahu vlastní dodávky.  Do plného provozu bude soustrojí v elektrárně Amagervaerket uvedeno za 31 měsíců. Zákazníkem je dánská společnost HOFOR Energiproduktion A/S, součást největší dánské energetické společnosti HOFOR.

V současné době dokončuje Doosan Škoda Power v Dánsku, které je tradičním odběratelem teplárenských parních turbín z Plzně, rovněž energetický projekt Lisbjerg s turbínou, jež umožňuje kombinovanou výrobu elektřiny ve výši 38 MW elektrického výkonu a 66 MW tepelného výkonu. Od 70. let minulého století činí instalovaný výkon parních turbín Škoda v Dánsku 784 MW.

Miroslav Čančík, zástupce velvyslance, Velvyslanectví České republiky v Kodani