česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšná prezentace českého automobilového průmyslu v Dánsku

Ve dnech 28. – 29. května 2016 se ve druhém  největším dánském městě Aarhus uskutečnila z iniciativy Velvyslanectví České republiky prezentace českého automobilového průmyslu v rámci největšího automobilového závodu v zemi “Classic Race Aarhus”.

V rámci sedmého ročníku závodu mohli návštěvníci poprvé navštívit národní stánky několika vybraných zemí, a to České republiky, USA, Francie a Velké Británie. Česká republika se tak dostala u dánské veřejnosti mezi světovou automobilovou elitu.

Hlavním cílem českého stánku byla prezentace současné produkce Pragovky, vč. vozu Praga R1. Společnost pokračuje ve dnes již legendární tradici vozů značky Praga, jejichž výroba byla přerušena v roce 1947. Návštěvníci českého stánku mohli však zhlédnout i modely vozů Tatra a Škoda, ochutnat pivo z českého pivovaru Lobkowitz a vína Vinařství Pavlovín, a rovněž získat prezentační materiály o České republice z agentury CzechTourism. Programu českého stánku se účastnil také velvyslanec Jiří Brodský, který se během návštěvy Aarhusu setkal rovněž s primátorem druhého největšího dánského města, s představiteli regionální podnikové sféry a s JKV princem Joachimem.

V rozhovoru pro deník Jyllands Posten velvyslanec mimo jiné uvedl: “Před sedmi lety tento závod inicioval honorární konzul České republiky Niels Broechner a dnes jde o jeden z nejnavštěvovanějších automobilových festivalů v severských zemích s prestižní mezinárodní účastí. Jsem velmi rád, že zde má Česká republika poprvé národní stánek, na kterém návštěvníci mohou vidět mimo jiné nejnovější model závodního vozu Praga R1. Vrcholem bude představení vozu na zdejší závodní trati a mohu slíbit, že na příští ročník Classic Car Race zde v Aarhusu připravujeme ještě širší prezentaci českého automobilového průmyslu, který je na dánském trhu znám především skrze úspěchy české Škody Auto.”

Letošní ročník této unikátní automobilové akce navštívilo rekordních 40 000 návštěvníků. Zájem o náš národní stánek a vystavený vůz Praga R1 potvrdil, že český automobilový průmysl má v Dánsku značné perspektivy a předpoklady pro další export.

Miroslav Čančík, zástupce velvyslance, Velvyslanectví České republiky v Kodani

Galerie


Praga se představila v Dánsku