česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: The Rodina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Umělecký festival CHART a vystoupení českého dua The Rodina

Od 31. srpna do 2. září 2018 proběhl v Kodani šestý ročník CHART ART FAIR v prostorách Královské dánské akademie výtvarných umění v Charlottenborgu v Kodani. Každým rokem se rozšiřuje umělecký záběr festivalu a v letošním roce se poprvé uskutečnila rovněž doprovodná sekce, zaměřená na design v nordických zemích, CHART DESIGN.

Festival kombinuje současné umění, design a architekturu a letos představil nejprestižnější galerie moderního umění severských zemí. Doprovodný program zahrnoval představení v muzeích a divadlech, workshopy, diskuse, prohlídky uměleckých děl pod vedením kurátorů i různá představení moderního současného vizuálního umění.

Českou republiku reprezentovalo kreativní duo The Rodina se sídlem v Nizozemsku. Duo se zabývá multimediální polohou současného vizuálního umění a zkoumá přesah grafického designu (které Vít a Tereza Rullerovi vystudovali) do jiných uměleckých odvětví. Duo používá instalace a představení k upozornění na nešvary moderního světa. V instalaci/představení „Unionize“ v Kodani poukázalo na nebezpečí přílišné vytíženosti prací a nutnost odpočinku a vyzvalo k organizaci či vstupu do zaměstnaneckých odborů.

T