česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Free stock photos Pixel.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní veletrh v Dakaru mohou využít i české firmy

Mezinárodní veletrh v Dakaru, který se koná každoročně koncem prosince, je jednou z největších výstavních a prodejních akcí v regionu západní Afriky a může tak být i vhodnou příležitostí pro prezentaci českých firem. Následující již 27. ročník veletrhu se uskuteční v období od 16. do 31. prosince 2018.
 

Na veletrhu lze představovat nejen výrobky z různých oborů, ale i služby. Rozpětí je široké od zemědělské techniky, přes dopravu až po stavebnictví a energetiku. Veletrh je také pro exportéry a investory příležitostí blíže se seznámit s tím, co může Senegal nabídnout, a navázat nové obchodní vztahy. Tématem loňského veletrhu, který se uskutečnil koncem prosince, byla role veletrhů a výstav při ekonomickém a sociálním rozvoji. Čestným hostem byl tentokrát Egypt a egyptskému zboží byl věnován celý jeden pavilon.

Počet vystavovatelů dlouhodobě roste. Oficiálně se veletrhu v roce 2017 zúčastnilo 12 zemí světa a kolem tří stovek vystavujících firem z celkem 29 zemí. Dále se na veletrhu prezentovaly senegalské státní instituce a asociace účastnících se zemí.

Tento veletrh, také známý pod zkratkou FIDAK (Foire Internationale de Dakar), se koná na výstavní ploše Mezinárodního obchodního centra Senegalu (CICES) v Dakaru a je členem Svazu mezinárodních veletrhů. Veletrh FIDAK by mohl být i vhodnou příležitostí pro prezentaci českých firem, které v případě zájmu o účast mohou najít více informací na webové stránce organizátora veletrhu www.cicesfidak.com. Nejzazší termín pro zaslání přihlášek organizátorovi veletrhu je konec září 2018.

Mgr. Pavel Zástěra, ekonomický diplomat,  a Fatou Bintou Sonko, Velvyslanectví ČR v Dakaru