česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Tereza Hankeová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Networking v oblasti stavebnictví

U příležitosti setkání krajanů proběhl dne 29. dubna 2022 v Dakaru business networking v oblasti stavebnictví. Zástupci 6 senegalských stavebních firem měly možnost seznámit se s českými výrobci, technologiemi a projekty, které prezentovala ekonomická diplomatka Tereza Hankeová. Cílem akce bylo u senegalských zájemců rozšířit povědomí o českých subjektech, kteří by se mohly zapojit do dynamicky se rozvíjejícího stavebního trhu v Senegalu.

V posledních letech zažívá Senegal stavební boom (stavebnictví tvoří až 11% HDP), zejm. rezidenčních a kancelářských budov. Stát plánuje rozsáhlé projekty v oblasti sociálních bytů (odhadem chybí na 300 tis. bytů) a také velkých infrastrukturních investic, zejména silnic. České firmy se mohou zapojit zejména dodáním stavebních technologií či vybavení interiérů, od nábytku, po koupelnová zařízení, po lampy a doplňky.

Senegalské stavebnictví zažívá stabilní růst: od počátku roku 2000 zaznamenává sektor průměrnou expanzi kolem 20 %, stal se také jedním z nejlepších poskytovatelů pracovních míst a lákadlem pro investory. Stavební materiály, jako je železo, ocel, ale také nábytek a vybavení interiérů, barvy, solární energie, to vše jsou produkty, jejichž poptávka roste současně s poptávkou ve stavebnictví a stavebním sektoru, soukromém i veřejném.